דלג לתוכן ראשי

אודות

מקדמים את ההתנדבות וההשתתפות החברתית הבין מגזרית בישראל

אתר "הרשת להתנדבות ישראלית" הוקם על ידי מיזם ההתנדבות הישראלי, בשותפות עם עמותת "רוח טובה" והוא מקדם כיום את מגוון הפלטפורמות והתשתיות שמציעה ה"רשת להתנדבות ישראלית".

התנדבות

הרשת להתנדבות ישראלית

הרשת להתנדבות ישראלית היא שותפות בין מגזרית, בין משרדית ובין ארגונית, במסגרתה מגוון של שותפים, פועלים יחד באופן מסונכרן ולוקחים אחריות משותפת לקידום ולהרחבת ההתנדבות בחברה הישראלית. נכון להיום, שותפים להקמת הרשת: משרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים, משרד החינוך, המשרד לשוויון חברתי, משרד הבטחון- רשות החירום הלאומית, ג'וינט ישראל, קרן רש"י, קרן גנדיר, המרכז לשלטון מקומי, מפעל הפיס ואינטל ישראל.

הרשת היא אחד התוצרים המשמעותיים של מיזם ההתנדבות הישראלי[1] והיא מהווה מסגרת מארגנת עבור המשכיות התשתיות לקידום התנדבות, אשר הוקמו במסגרתו.

הרשת להתנדבות ישראלית רואה בהתנדבות כמשאב אנרגטי, הדומה במאפייניו למשאב טבע, שבידיים אנושיות עלו להיגרע או להתכלות ובניהול והפעלה נכונים עשוי להתחדש, לצמוח ולשמור על קיימות לאורך דורות. על כן, שואפת הרשת לייצר שיח של אחריות משותפת של כלל המגזרים והארגונים על ההתנדבות וההשתתפות החברתית בישראל, תוך שהיא מעודדת שותפויות רב מגזריות, המשלבות כוחות לבניית פעולה קולקטיבית אפקטיבית לקידום התנדבות ודואגת לשימור והגדלת המשאב.

הרשת להתנדבות ישראלית ממשיכה לצרף ארגונים לשורותיה. ארגונים העוסקים בהתנדבות ומעוניינים לעצב את פני ההתנדבות בחברה הישראלית, וכן להשפיע על מדיניות ואסטרטגיית הפעולה של הרשת ושל התשתיות אותן היא מקימה ומנהלת, מוזמנים לפנות אלינו דרך "צור קשר".

המועצה הישראלית להתנדבות- הגוף המנהל והמתכלל את הרשת

המועצה הישראלית להתנדבות (ע"ר), היא ארגון התשתית המוביל לקידום תרבות ההתנדבות וההשתתפות החברתית, לכלל הגילאים וכלל האוכלוסיות בחברה הישראלית. המועצה מפתחת, מנהלת ומתכללת את כלל התשתיות, התוכניות והשירותים, לקידום ההתנדבות בחברה הישראלית, בכל המגזרים. המועצה מספקת למגוון השחקנים בשדה את התמיכה המערכתית ההכרחית ואת הכלים הנדרשים לייזום ולחיזוק פעולת התנדבות והשתתפות חברתית מקצועית, משמעותית ובעלת השפעה. המועצה מנהלת ומתפעלת את הרשת להתנדבות ישראלית ובמסגרתה את כלל התשתיות אשר פותחו במסגרת מיזם ההתנדבות.

המועצה פועלת לקדם התנדבות כחלק מאורח החיים והתרבות של החברה הישראלית. המועצה פועלת להנגיש את ההתנדבות, למקצע את ניהולה ולפתח את התשתיות הנדרשות, על מנת שכל מתנדב/ת ייצר השפעה חברתית משמעותית, ירגיש בעל ערך ויחווה חווית התנדבות חיובית. לאתר המועצה

אתר התנדבות ישראלית

אתר "התנדבות ישראלית" הינו אחת מהתשתיות שהן תוצר של פורום העלאת מודעות וטכנולוגיה  במיזם ההתנדבות, בהובלת קינן רבינו ותמר ברגר-יעקב. מטרת האתר להנגיש ולהנכיח את ההתנדבות בישראל: לספק את המידע, הידע והכלים למתנדבים, לאנשי מקצוע ולארגונים הפועלים לקידום ההתנדבות בישראל, בשגרה ובחירום.

כדי להגשים את החזון להגברת ההתנדבות וההשתתפות החברתית בישראל, אתר "הרשת להתנדבות ישראלית" פונה לכמה קהלי יעד:

באם הנכם מעורבים בעולם ההתנדבות, בין כמתנדבים, בין כמנהלי התנדבות או בעלי עסקים המפעילים התנדבות עובדים ובין כארגוני התנדבות, ומעוניינים לשתף אותנו במידע מקצועי, במחקרים או בסיפורי התנדבות, נשמח אם תפנו אלינו למייל: info@volunteerisrael.org.il
 בכל שאלה או בקשה אחרת בנושא התנדבות בישראל הינכם מוזמנים לפנות אלינו דרך "צור קשר".

[1] מיזם ההתנדבות הישראלי הוקם כשותפות בין משרד רוה"מ, משרד העבודה הרווחה והשירותים החברתיים וג'וינט ישראל, במטרה לקדם את כמות ואיכות ההתנדבות בחברה הישראלית, באמצעות פיתוח תשתיות בנות קיימא. המיזם פעל בין השנים 2012-2018 ואחד מתוצריו הוא הקמת "הרשת להתנדבות ישראלית".

עמותה? ארגון?

צרו איתנו קשר ותוכלו גם אתם להופיע במאגר שלנו ולקדם את הזדמנויות ההתנדבות שלכם בקהל המתנדבים

צרו קשר