דלג לתוכן ראשי

אודות

מקדמים את ההתנדבות וההשתתפות החברתית הבין מגזרית בישראל

אתר "הרשת להתנדבות ישראלית" הוקם על ידי מיזם ההתנדבות הישראלי, בשותפות עם עמותת "רוח טובה" והוא מקדם כיום את מגוון הפלטפורמות והתשתיות שמציעה ה"רשת להתנדבות ישראלית".

התנדבות

מיזם ההתנדבות הישראלי

מיזם ההתנדבות הישראלי הוקם בשנת 2012 על ידי משרד ראש הממשלה, משרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים וג'וינט ישראל ובעזרת תרומה של JFNA, כשותפות בין-מגזרית של ארגונים מהמגזר הציבורי, המגזר העסקי והמגזר השלישי (עמותות ומלכ"רים). מטרתו המרכזית של המיזם הייתה להעלות את המודעות, האיכות והיקף ההתנדבות וההשתתפות החברתית בישראל, זאת באמצעות חיזוק ופיתוח תשתיות התנדבות.

במהלך שנת 2018 סיים מיזם ההתנדבות את פעולתו, והתשתיות אותן הקים ועברו לניהול והמשך פיתוח בידי "הרשת להתנדבות ישראלית".

הרשת להתנדבות ישראלית

הרשת להתנדבות ישראלית היא שותפות רחבה של ארגונים, הפועלים יחד לקידום ההתנדבות בישראל. הרשת תהווה פלטפורמה חדשנית, בין מגזרית. במסגרתה מגוון של ארגונים שותפים, משלושת המגזרים, יפעלו יחד באופן מסונכרן להגדלת היעילות של הפעולה ההתנדבותית ולהרחבתה בכלל המגזרים בחברה הישראלית. הרשת תוודא, בין היתר, את המשכיות ופעולתן המסונכרנת של התשתיות שהוקמו במיזם ההתנדבות הישראלי.

בין תשתיות התנדבות אלה ניתן למנות: מערכת טכנולוגית לניהול מתנדבים; תו איכות לניהול התנדבות; קידום חוק התנדבות; כלים למדידת האימפקט של ההתנדבות; מודלים לפיתוח התנדבות בעולם העבודה ועוד.

תקצוב הרשת מגיע ממשרדי ממשלה, עסקים וגופים פילנטרופיים, אך היא מייצגת במידה שווה את הממשלה, המגזר השלישי, עסקים וציבור המתנדבים הרחב. עם הקמתה, תציע הרשת סל שירותים למתנדבים, למנהלי התנדבות ולארגונים משלושת המגזרים, המבקשים לקחת חלק ולהרחיב את פעולת ההתנדבות, בחמישה תחומי פעילות עיקריים: ניהול התנדבות איכותי ומקצועי; טכנולוגיות מובילות ומקדמות התנדבות; קידום מדיניות תומכת התנדבות; ומודלים ותכניות לאומיות לקידום התנדבות.
הרשת להתנדבות ישראלית ממשיכה לצרף ארגונים לשורותיה. ארגונים העוסקים בהתנדבות ומעוניינים לעצב את פני ההתנדבות בחברה הישראלית, וכן להשפיע על מדיניות ואסטרטגיית הפעולה של הרשת ושל התשתיות אותן היא מקימה ומנהלת, מוזמנים לפנות אלינו דרך "צור קשר".

אתר התנדבות ישראלית

אתר "התנדבות ישראלית" הינו אחת מהתשתיות שהן תוצר של פורום העלאת מודעות וטכנולוגיה במיזם ההתנדבות, בהובלת קינן רבינו ותמר ברגר-יעקב. מטרת האתר להנגיש ולהנכיח את ההתנדבות בישראל: לספק את המידע, הידע והכלים למתנדבים, לאנשי מקצוע ולארגונים הפועלים לקידום ההתנדבות בישראל, בשגרה ובחירום.

כדי להגשים את החזון להגברת ההתנדבות וההשתתפות החברתית בישראל, אתר "הרשת להתנדבות ישראלית" פונה לכמה קהלי יעד:

באם הנכם מעורבים בעולם ההתנדבות, בין כמתנדבים, בין כמנהלי התנדבות או בעלי עסקים המפעילים התנדבות עובדים ובין כארגוני התנדבות, ומעוניינים לשתף אותנו במידע מקצועי, במחקרים או בסיפורי התנדבות, נשמח אם תפנו אלינו למייל: info@volunteerisrael.org.il
בכל שאלה או בקשה אחרת בנושא התנדבות בישראל הינכם מוזמנים לפנות אלינו דרך "צור קשר".

 

עמותה? ארגון?

צרו איתנו קשר ותוכלו גם אתם להופיע במאגר שלנו ולקדם את הזדמנויות ההתנדבות שלכם בקהל המתנדבים

צרו קשר