דלג לתוכן ראשי

חמש סיבות טובות להתנדב

עזרה לזולת עושה טוב לא רק למקבל, אלא גם לנותן. עזרה לזולת עושה טוב לא רק למקבל, אלא גם לנותן. היתרונות שבהתנדבות היתרונות שבהתנדבות עזרה לזולת עושה טוב לא רק למקבל, אלא גם לנותן. היתרונות שבהתנדבות

"כשאני עושה טוב לאחרים, אז טוב לי", הייתה התשובה הרווחת במחקרים שבדקו מדוע אנשים מתנדבים. העזרה לזולת עושה טוב לא רק למקבל, אלא גם לנותן. אז לקראת יום המעשים הטובים שחל השבוע, וגם לשאר ימות השנה, הנה חמש סיבות טובות מאוד להתנדב.

להאריך חיים

מחקר שנערך באוניברסיטת מישגן בקרב 1,200 מתנדבים מבוגרים העלה כי התנדבות של פעם בשבוע בארגון אחד מתבטאת בטווח הארוך בהשפעה חיובית על איכות החיים. מחקר אחר שנעשה בוויסקונסין, ארצות הברית, העלה כי בקרב המתנדבים נרשמו מקרי מוות מועטים יותר ביחס לאוכלוסייה המבוגרת שלא מתנדבת. נכון, את המרשם הזה רופא המשפחה שלכם לא יכול לרשום, אבל הנתונים מדברים בעד עצמם. ההתנדבות תשפר את החיים שלכם. אז למה אתם מחכים?

לעזור לזולת

והרי זו המטרה העיקרית של העניין, לא? הנתינה שלכם, גם אם היא פעם אחת בשבוע ולשעות ספורות, יכולה לשנות עולמות בשביל האדם הזקוק לכך. לקרוא לאדם עיוור, לעזור בגן של ילדים עם צרכים מיוחדים, לסייע לאחיות במחלקות העמוסות בבתי חולים, להכין חבילות מזון לקראת החג, לחלק אוכל בבתי תמחוי, לארח לחברה לאנשים בודדים וחולים. כל בחירה מבורכת, וכל כולה תעשה טוב.

להכיר אנשים חדשים

אתם בטח כבר יודעים כי בגיל השלישי האופציות להכיר אנשים חדשים הולכות ומצטמצמות. התנדבות במסגרת קבועה תסייע לכם ליצור רשת קשרים חדשה ותגרום לכם להעשיר את חיי החברה שלכם. ואם באותה הזדמנות שימחתם מישהו, אז מה רע?

להכניס תוכן לחיים

את המילה "נתן" אפשר לקרוא משני הכיוונים, כלומר ההתנדבות והנתינה לזולת פועלות בשני הכיוונים. מצד אחד אתם עוזרים למי שגורלו לא שפר עליו, ומצד שני עצם הנתינה תורמת לכם, מעשירה את זמנכם, ממלאת את החיים בתוכן חיובי, מחזקת את תחושת הערך העצמי, את העצמאות ואת המשמעות.

להיות מאושר

"איזה עשיר? השמח בחלקו", אומר הביטוי ומקבל משנה תוקף בעת התנדבות עם אנשים נזקקים. המפגש איתם והליווי הצמוד יסיעו לכם להיכנס לפרופורציות ולהעריך את מזלכם הטוב. בנוסף, מחקרים רבים מעלים שאנשים שמתנדבים מדווחים על תחושה של צמיחה אישית והתפתחות רוחנית שנגרמת כתוצאה מנתינה לזולת.

הירשמו להתנדבות

עמותה? ארגון?

צרו איתנו קשר ותוכלו גם אתם להופיע במאגר שלנו ולקדם את הזדמנויות ההתנדבות שלכם בקהל המתנדבים

צרו קשר