דלג לתוכן ראשי

מידע על התנדבות עובדים

Helpi – פלטפורמה להתנדבויות חד פעמיות מסכמת את 2018

Helpi היא עמותה ללא מטרות רווח שמפעילה פלטפורמה להתנדבויות חד פעמיות. הפורמט מאפשר לעובדי חברות וארגונים שותפים להתנדב מתי וכמה שבא ומתאים, ללא התחייבות לטווח ארוך.

איך הכל התחיל?

בין לימודים באוניברסיטה ועבודה במשרות תובעניות ושוחקות לבין רצון תמידי להוסיף לשגרה ערך מוסף, חיפשנו מקום שבו אפשר להתנדב, בצורה קלה ופשוטה. פשוט להתנדב. ותמיד כשכבר כמעט הצלחנו, נתקלנו בהתנהלות מסורבלת ומיושנת, עם ביורוקרטיה והתחייבות לטווח ארוך.

האבסורד הוא שיש אלפי אזרחים ואזרחיות מאוכלוסיות מוחלשות או בעלי צרכים מיוחדים, שסובלים מדי יום מקשיים ובעיות שהיו יכולים להיפתר בצורה מהירה ונקודתית, אם רק היינו יודעים עליהם. קשיש שצריך הסעה וליווי לטיפול כימותרפי בבי"ח, אם חד הורית הזקוקה לעזרה במילוי מסמכים לביטוח לאומי, או משפחה קשת יום שחסרים לה בגדים חמים לחורף.

מי אנחנו?

Helpi היא עמותה ללא מטרות רווח שמפעילה פלטפורמה להתנדבויות חד פעמיות. בזכות הפורמט החדשני שלנו, עובדי חברות וארגונים שותפים מתנדבים מתי וכמה שבא ומתאים, ללא התחייבות לטווח ארוך. אנחנו מתווכים בין שני הצדדים, כדי שהתנדבות תהיה אפשרות קלה ונגישה, וכך אלפי אזרחים מקבלים את הסיוע שהם זקוקים לו.

כל הבקשות באתר מגיעות מעובדים סוציאליים בעמותות ובמחלקות רווחה ברשויות, כחלק משותפות ייחודית עם משרד הרווחה, העבודה והשירותים החברתיים. עובדה זו מבטיחה שהתנדבות דרך הלפי היא איכותית ומשמעותית, ולכן אנחנו רואים שלפחות רבע ממתנדבי הלפי חזרו להתנדב יותר מפעם אחת (יש כאלה שעברו את ה20!).

מה הקשר לחברות ועסקים?

החברות השותפות של Helpi – ביניהן תדהר, פלייטיקה, מכבי שירותי בריאות, ועוד עשרות רבות – מקבלות לא רק גישה למאגר התנדבויות מגוון ורחב המכיל התנדבויות עם כל סוגי האוכלוסיה ובכל הארץ, אלא גם ליווי שוטף בבניית תכנית עבודה שנתית להתנדבויות, ובעיקר – אנחנו מוודאים שתכנית העבודה תצא לפועל. החל מעיצוב חומרים שיווקיים להפצה בתוך הארגון, איסוף משובים לאחר ההתנדבות ומעקב מדוקדק על שעות התנדבות והאימפקט שהפעילות עשתה – אנחנו למעשה משמשים כיחידת התנדבות במיקור חוץ, עבור כל חברה שרוצה להעמיק או להטמיע לראשונה את ערך ההתנדבות בקרב עובדיה.

לסיכום

בכל יום, מתקיימים מעשים מרגשים ומעוררי השראה דרך הפלטפורמה של Helpi, שלא היו מתקיימים אחרת: 50% ממתנדבי הפלטפורמה לא התנדבו באף מסגרת אחרת ב-3 השנים האחרונות, כלומר Helpi אפשרה להם להיות מעורבים חברתית ולתרום לקהילה, בפעם הראשונה מזה 3 שנים לפחות. ככל שעובר הזמן, אנחנו מתרגשות לגלות עד כמה התנדבות נקודתית עושה שינוי גדול, ואיזה חותם היא משאירה גם הרבה זמן אחר כך.
איך זה נראה כל הטוב הזה? מוזמנים להציץ בסיכום שנת 2018 שלנו – http://bit.ly/2D3eI2W

רוצים להצטרף?

רוצים להצטרף ל-30 חברות שותפות שמתנדבות דרך הלפי? תוכלו לפנות אל נועה אורבך, מנכ"לית העמותה במייל noa@helpi.org.il

 

עמותה? ארגון?

צרו איתנו קשר ותוכלו גם אתם להופיע במאגר שלנו ולקדם את הזדמנויות ההתנדבות שלכם בקהל המתנדבים

צרו קשר