דלג לתוכן ראשי

מידע על התנדבות עובדים

שבע סיבות להתנדב דווקא במקום העבודה שלכם

החלטתם להתנדב? צעד נבון מאוד. רגע לפני שאתם מתחילים לחפש ארגוני התנדבות, כדאי לכם לשקול להתנדב דרך מקום העבודה שלכם.

התנדבות במקום העבודה

למה? הינה שבע סיבות.

  1. כי זה הכי פשוט: רוצים להתחיל להתנדב מיד, בלי כאבי ראש ובזבוז זמן? מקום העבודה מספק לכם את המסגרת, מציע התנדבות שמתאימה לכם, מתאם ביניכם לבין העמותה שבה תבחרו לקיים את הפעילות ומספק תמיכה בירוקרטית בכל הפרוצדורות הנלוות להתנדבות. יותר פשוט מזה?
  2. כי אפשר להתנדב בשעות העבודה: מרגישים ששעות הפנאי שלכם עמוסות מדי? לעיתים קרובות יאפשר לכם מקום העבודה להתנדב גם במסגרת שעות העבודה. בעידן שבו כולנו עמוסים במשימות גם בבית וגם בעבודה, זהו פתרון מושלם.
  3. כי ההתנדבות יוצרת חיבורים תוך ארגוניים: במסגרת ההתנדבות תוכלו להכיר עובדים אחרים מהארגון, לייצר עימם שיתוף פעולה ולהתחבר אליהם ממקום אישי וחברי יותר. הדבר חשוב במיוחד בנוגע לקשרים עם המנהלים שלכם ועם מחלקות שונות בארגון שאיתן תוכלו לשתף פעולה בעתיד.
  4. כי המנהלים מעריכים את מי שמתנדב: התנדבות במסגרת העבודה גורמת למנהלים לראות אתכם באור חדש ולהעריך אתכם יותר. ההערכה אינה רק בשל עצם ההתנדבות אלא בשל כישורים שתפגינו במהלך ההתנדבות ואולי לא באים לידי ביטוי באינטראקציית העבודה היומיומית.
  5. כי תוכלו להפגין כישורים חדשים: משרות מסוימות עלולות לגרום לעובד להיתפס כבעל כישורים ספציפיים בלבד. התנדבות היא הזדמנות להביא לידי ביטוי כישורים נוספים שקיימים בכם ואינם משתקפים במסגרת הגדרת תפקידכם. התוצאה: לא רק שתגשימו את עצמכם יותר, אלא גם תוכלו ליצור לכם תדמית חדשה במקום העבודה.
  6. כי תוכלו לקחת את ההתנדבות צעד קדימה: התנדבות במסגרת העבודה מאפשרת בהרבה מקרים יוזמות להרחבת ההתנדבות או להקמת פעילות התנדבותית נוספת במסגרת מקום העבודה. תוכלו להיפגש עם המנהלים, לתכנן תקציבים, לגייס חברים ולנהל את הפעילות בעצמכם. בכך תוכלו להביא לידי ביטוי את היזמים שבכם או את יכולות הניהול והמנהיגות שלכם.
  7. כי תגיעו לעבודה מאושרים יותר: התנדבות במסגרת מקום העבודה תגרום לכם לחוש תחושת סיפוק גם מהעבודה עצמה. תוכלו להתגאות במשרה שלכם, במקום העבודה שלכם ובפעילות ההתנדבותית שלכם במסגרתה, ובכלל – להרגיש שיש עוד סיבה טובה לקום בבוקר ולהגיע שמחים לעבודה.

לסיכום: החלטתם להתנדב? התחילו בבירור על אודות התנדבות במקום העבודה שלכם. זה קל, פשוט ומתגמל.

הירשמו להתנדבות

עמותה? ארגון?

צרו איתנו קשר ותוכלו גם אתם להופיע במאגר שלנו ולקדם את הזדמנויות ההתנדבות שלכם בקהל המתנדבים

צרו קשר