דלג לתוכן ראשי
מתנדבים

קשר זה כל הסיפור

סיפור התנדבות מרגש מאת סוזי הולצר- עו"ס, מנהלת סניף ירושלים, עמותת אח בוגר אחות בוגרת ישראל

קשר זה כל הסיפור

מי היה שם בשבילך?

מי היה שם בשבילך כאשר היית ילדה קטנה?

מי היה שם בשבילך כאשר היית ילדה מתבגרת?

מי שם בשבילך היום?

מי שמה לב לצורת הדיבור שלך? מי שמה לב לאופן שבו את אוכלת? ואיך את מסתרקת? ומי התעניינה מי החברות שלך? ומי התעניינה איך את כותבת? ואיך את הולכת? ואת מי את אוהבת?

מי שמה לב מה המקצוע האהוב עלייך? ומי שמה לב לחוזקות ולחולשות שלך?

להדס בת ה-15 יש רק אבא. אבא רופא בכיר. אמא שלה נפטרה בהיותה בת שש. בת יחידה.

כאשר הדס הייתה בת 11, יועצת בית הספר פנתה לעמותת "אח בוגר" על מנת שנחפש עבורה אחות בוגרת.

לאחר כמה חודשים ראיינו בחורה (הילה שמה) בת 25, סטודנטית לכינור באקדמיה למוזיקה שנראתה מתאימה בתכונות האישיות, בגיל ובתחומי העניין להיות אחות בוגרת להדס. פניתי לאבא של הדס טלפונית להסביר במה דברים אמורים ולהציג את מטרת החונכות.

אביה היסס מאוד. מצד אחר הבין שהדס זקוקה לדמות נשית יציבה ומתמידה וצעירה בחייה. מישהי שתבלה עם הדס ותהיה שם עבורה לטווח הארוך. מצד שני הוא הרגיש שכניסת אדם זר לחיי ילדתו עלולה לאיים בצורה זו או אחרת על אבהותו. והדס? היא ממש חיכתה למישהי שתיכנס לחייה.

עמותת אח בוגר אחות בוגרת ישראל

עמותת אח בוגר אחות בוגרת ישראל

לאחר ביקור בית שבו הכרתי את הדס ואביה, מפלס הספקנות ירד בכמה מספרים.

לבסוף, הילה הכירה את הדס. ה"שידוך" נעשה בביתה של הדס. בהתחלה הייתה תחושת זרות ומבוכה ולאחר כמה דקות הן התכנסו בחדר ונשמעו קולות צחוק.

הקשר הלך והתהדק בין שתיהן עד כדי כך שלאחר שנה וחצי של קשר היה על אביה של הדס לנסוע לחו"ל לכנס בינלאומי לשבוע ימים ומה טבעי היה שהילה התבקשה להישאר עם הדס בביתה עד לחזרתו.

כאשר הדס ואביה יצאו לשהות של שנה באנגליה לצורכי התמחות מקצועית של האב, הדס והילה נפרדו לשנה, אבל הילה נסעה לאנגליה לשהות עם הדס במשך שבוע.

בינתיים שבו הדס ואביה ארצה. הדס לומדת כינור בקונסרבטוריום למוזיקה ואף לומדת במגמת מוזיקה בבית הספר, בהשפעתה הרבה של הילה.

הילה והדס נכנסות לשנה הרביעית של הקשר. וקשר זה כל הסיפור.

הירשמו להתנדבות